Najlepsze produkty do budowy sauny

Data publikacji: 23 listopada 2016

Ściany – do budowy saun używa się drewna najwyższej jakości, takiego, które jest bardziej wytrzymałe i nie zawiera żywicy. Takimi typami drewna są świerki skandynawskie, jodły kanadyjskie oraz cedr. Te rodzaje drzew dodatkowo mocno pachną świeżym drewnem, więc sauna będzie miała dodatkowy, przyjemny aromat.

  1. W przypadku budowy łaźni parowej należy wybrać mocne, odporne na bardzo wysoką temperaturę kafelki.
  2. Ponadto, należy na kafelki nałożyć specjalną siatkę lub dodatkowe tworzywo, dzięki któremu nie będziemy się ślizgać.
  3. Trzeba również zamontować klimatyzację.
  4. Należy zwrócić największą uwagę na wentylację, ponieważ stanowi ona największy odsetek problemów w montażu saun.
  5. Wloty i wyloty przy piecu w saunie fińskiej również należy wykonać precyzyjnie i z zachowaniem odpowiedniej długości, czyli wlot i wylot muszą być jak najdalej od siebie.
  6. Jedną z najważniejszych rzeczy przy projekcie i budowie sauny jest typ zasilania. Jeżeli sauna jest bardzo duża – musi być konieczne posiadanie zasilania trójfazowego. Zasilanie jednofazowe nada się jak najbardziej do saun o małych wymiarach.

Sauny

W saunie na podczerwień najistotniejszymi elementami są  lampy podczerwone, w saunie fińskiej natomiast piec, na którym podgrzewają się kamienie.

Sauna parowa ma generator, dzięki któremu wytwarza się para. Ważnym jest, by wybrać wszystkie te produkty rozważnie i odpowiednio do potrzeb i wymiarów naszej sauny. Jeżeli chodzi o oświetlenie – najczęściej montuje się małe lampki, które mają delikatne kolory świateł.

Lampki są zazwyczaj montowane pod siedzeniami, tuż przy podłodze i na suficie. Tu można pozwolić sobie na fantazje w stylu zmieniania się kolorów świateł samoistnie czy też za pomocą pilota.

Sauna domowa

Sauna na wymiar do domu zwykle jest pomieszczeniem dla zaledwie paru osób. Dokładne dokonanie pomiaru trwa krótko, zwłaszcza, jeżeli pomieszczenie przeznaczone na projekt sauny jest niewielkie. Kształt takiej sauny zazwyczaj jest prostokątny, jednak dość często trafiają się zlecenia na budowę sauny na poddaszu, czyli ze skosem.

Projekt takiej sauny jest łatwiejszy, ponieważ ławek nie musi być zbyt wiele, co pozostawia nam więcej miejsca na zamontowanie pieca.

Montaż takiej sauny może zająć nawet cztery godziny. Dodatkowo, oświetlenie – wystarczy, jak zostanie zamontowane w paru widocznych miejscach.

Sauna publiczna

Projektowanie sauny do centrum odnowy biologicznej może być trudniejsze, ponieważ może ona być o wiele większa niż sauna domowa, co za tym idzie, projekt może być o wiele bardziej skomplikowany, zwłaszcza gdy w saunie publicznej znajdują się rozmaite dodatki takiej AK na przykład beczka czy studnia lodowa. Ponadto, sauny do użytku publicznego posiadają dość często duże i nietypowe wymiary. Dodatkowo, dochodzi do tego projekt ławek, najczęściej montowanych w dwóch długich rzędach.

w-saunie

W budowie sauny ważne jest to aby nadać jej indywidualnego charakteru. Wykorzystujemy najlepsze jakościowo materiały i staramy się aby każdy nasz projekt był inny

Odpowiednie zagospodarowanie miejsca na piece, wentylację, wlot i wylot, odpływ do kanalizacji wraz z siatką czy inne dodatki, może zająć więcej czasu.