Uchwyty do zbiorników – jak przenieść beczkę?

Data publikacji: 17 sierpnia 2017

Wśród różnorodnych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle ważną rolę odgrywają przyrządy służące do przenoszenia na przykład ciężkich skrzyń, beczek lub innych towarów. Ich umiejętne dobranie znacząco może wpłynąć na wygodę oraz komfort i szybkość pracy. Właściciele wielu przedsiębiorstw stawiają na wysokiej jakości chwytaki oraz podajniki, które będą mogły służyć przez długie lata.

Usprawnienie pracy dzięki chwytakom

Warto wybrać chwytaki do bel od sprawdzonego producenta: http://www.malik.biz.pl/chwytak-do-bel.html

Podczas pracy w wielu fabryka spora część produktów i surowców transportowana jest w różnego rodzaju beczkach. Mogą się one różnić zarówno wielkością jak i objętością. Transportowanie z miejsca na miejsce takich pojemników bez wykorzystania odpowiednich urządzeń może okazać się bardzo trudne a czasami nawet niemożliwe. W odpowiedzi na oczekiwania kierowane ze strony klientów producenci zajmujący się produktami przemysłowymi oferują wśród swojego asortymentu różnego rodzaju uchwyty umożliwiające łatwą manipulację różnego typu zbiornikami.

Uchwyt do transportowania beczek zazwyczaj pasują na większość tego rodzaju pojemników. Umożliwiają podnoszenie zarówno pionowe i poziome, a ich udźwig może wynieść nawet do 500 kg. Są łatwe do założenia i wygodne w użyciu. Często używane są różnego rodzaju szczypce do beczek. Je również można zamontować zarówno poziomo jak i pionowo. Będą bardzo pomocne zwłaszcza podczas umieszczania beczek na regałach lub w przygotowanych stojakach w magazynie. Często wyposażone są w półautomatyczny zatrzaski, który jeszcze bardziej usprawnią pracę. Po zamocowaniu, podczas podnoszenia, automatycznie blokują się przez co beczka jest mocno chwycona i z pewnością nie wyślizgnie się.

Gdzie używa się chwytaków do bel i beczek?

W różnych fabrykach wykorzystywane są powszechnie różnorodne chwytaki do beczek, które umożliwiają ich transport za pomocą wózka widłowego. Są one łatwe do zamontowania i gwarantują bezpieczny i pewny transport pojemników. Chwytaki do beczek należy dostosować dopasować do urządzeń oraz do wielkości i typu pojemników. Wiele firm decyduje się zaopatrzyć w chwytaki, które jednocześnie umożliwiają przetransportowanie dwóch beczek. Przydatna podczas pracy może być również okrągła platforma do ręcznego przemieszczania beczek, opon lub innych przedmiotów o okrągłej podstawie. Zbudowana jest zazwyczaj z mocnej bazy o okrągłym kształcie i silny wytrzymałych kółek, które umożliwią przewiezienie danego produktu i wygodne ustawienie w wybranym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem, który ułatwi pracę będzie wózek podnośnikowy do beczek, który jest sterowany hydrauliczny lub przy pomocy pompy nożnej. Umożliwia szybkie i łatwe podniesienie metalowych beczek i możliwość wygodnego ich rozładunku. Niektóre podnośniki do beczek mają również funkcję przechyłu. Te idealnie sprawdzają się podczas opróżniania zbiorników lub przy układaniu jednego na drugim. Mogą być one również sterowane za pomocą pompy nożnej, a ich przechył jest regulowany ręcznie za pomocą specjalistycznych korby.

Wszelkiego rodzaju chwytaki i podnośniki do beczek muszą być wykonane z silnego i odpornego na czynniki zewnętrzne materiału. Lepiej zdecydować się na wysokiej jakości produkty, nawet gdy ich cena może być się znacznie wyższa od najbardziej prostych i tanich odpowiedników. Jest to inwestycja na długi czas dlaczego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości podnośniki. Decydując się na platformy lub wózki, w których zamontowane są koła koniecznie musimy sprawdzić czy ich ruchliwość jest niczym nieograniczona a same kółka są bardzo trwałe i mocne. Najczęściej wykorzystywanym materiałem, który zagwarantuje odporność kółek jest poliamid. Konstrukcja przyrządów, na których będą stały lub podnoszone będą ogromne ciężary, musi być przemyślana i niezawodna. Żaden z właścicieli nie chce ponieść straty przez źle dobrane szczypce lub chwytaki do beczek.