Jak wykorzystać kostkę brukową?

Data publikacji: 16 November 2016

Polacy zakochali się w kostce brukowej. Ten materiał jest przez nas wykorzystywany na każdym kroku – na podjazdach, tarasach czy też w przestrzeni publicznej. Na każdym kroku możemy spotkać powierzchnie pokryte tym tanim i bardzo niezawodnym budulcem. W Polsce znajdziemy wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą bruku, lecz przy wyborze odpowiedniej kostki powinniśmy stawiać na zaufane firmy. Bruk słabej jakości może bardzo szybko popękać i stracić swoje właściwości.

Kostka brukowa dla każdej powierzchni

Uniwersalność oraz wytrzymałość bruku pozwala na położenie go praktycznie wszędzie bez obawy o jego zniszczenie czy też niedopasowanie do otoczenia. Oferta większości producentów jest bardzo szeroka i zawiera kostki o różnorodnych wzorach, kolorach oraz wielkościach. Nieważne czy chcemy położyć bruk na własnej posesji, czy też ma on zdobić parki bądź parkingi – w każdych warunkach prezentuje się on fenomenalnie. W wielu miastach bądź miasteczkach możemy znaleźć wybrukowane chodniki i drogi rowerowe, które przez lata pełnią swoje funkcje. Rzadko natrafimy na zapadające się chodniki z kostki brukowej, a nawet jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to przeważnie z winy osoby, która nieumiejętnie układała dany pas nawierzchni. W miastach takich jak Wrocław, Poznań czy Szczecin możemy znaleźć powierzchnie brukowe mające ponad 80 lat i wciąż dobrze spełniające swoją rolę. Powyższe argumenty powinny przekonywać do tego, że miłość Polaków to kostki brukowej jest uzasadniona.

Jaka kostka na podjazd?

Otoczenie naszej posesji powinno wyróżniać się na tle innych – nie chcemy przecież, aby nasz dom wyglądał identycznie jak sąsiada. Przy doborze dobrej kostki brukowej powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami. Po pierwsze, warto wybrać kostkę wytrzymałą, która będzie nam służyła przez wiele sezonów. Bruk musi być odporny zarówno na zmienne warunki atmosferyczne jak i siły działające z zewnątrz, jak np. jeżdżące codziennie po nim auto. Warto również wybrać kostkę pozwalającą na wykonanie ciekawego i niepowtarzalnego projektu. Produkty spełniające powyższe kryteria ma w swoim asortymencie firma Libet, która od wielu lat zajmuje się produkcją doskonałej kostki brukowej. Linia Libet Decco Colormix oferuje bruk w wielu kształtach oraz kolorach, co daje możliwość praktycznie nieograniczonej aranżacji praktycznie wszystkich nawierzchni. Różnorodne kształty i kolory pozwalają na stworzenie zarówno eleganckiego, jaki i nowoczesnego, oryginalnego podjazdu.

Libet pepito – niebanalny i nowoczesny

Dla osób lubiących ciekawe rozwiązania firma Libet przygotowała specjalną kostkę brukową Pepito, która dzięki swoim niewielkim rozmiarom może pełnić rolę wypełnienia dla dużych płyt oraz być układana na całej nawierzchni, dzięki czemu podjazdu uzyska niebagatelnego oraz subtelnego charakteru.

libet-pepito

Pepito to bruk o małych rozmiarach, dzięki czemu pozwala na uruchomienie wyobraźni i użycie go na wiele sposobów. Pragniesz czegoś świeżego? Wybierz bruk Pepito od firmy Libet i ciesz się niepowtarzalnym podjazdem!

Źródło informacji: kostka brukowa Libet.