Wynajem kontenerów na gruz – tylko dla firm?

Data publikacji: 11 December 2020

Tego typu usługi cieszą się coraz większą popularnością na rynku budowlanym zarówno wśród osób prywatnych jak i dużych firm deweloperskich i remontowych. Wypożyczenie pojemnika na gruz pozwala na jego łatwe składowanie, bez potrzeby zanieczyszczania środowiska oraz otoczenia budynku.

Daje to możliwość szybszego wywozu odpadów w miejsce ich przetwórstwa lub do miejsca skupu. Warto wiedzieć, że gruz może zostać ponownie wykorzystany np. do utwardzenia ziemi pod fundamenty dla nowych budowli. Jest to więc materiał, który może zostać ponownie wykorzystany i nie będzie zalegać w środowisku naturalnym.

Wynajem kontenerów na gruz – jak to wygląda i ile kosztuje?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kontenerów, które można wynająć. Różnią się one między innymi gabarytami oraz przeznaczeniem. W przypadku gruzu, kontenery te muszą być wykonane z odpowiednio mocnych materiałów, które będą w stanie udźwignąć wagę nawet kilku ton odpadów. Nie są one zabudowane, ponieważ woda nie szkodzi kamieniom.

Rozmiar pojemnika jest także bardzo ważny podczas ustalania szczegółów współpracy, ponieważ pozwoli ograniczyć czas wynajmu, a także dostosować odpowiedni pojazd do jego wywozu.

Ceny wypożyczenia kontenerów na gruz są różne i zależą od kilku podstawowych czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja, która ma ogromny wpływ na koszty. Jeżeli firma wynajmująca znajduje się w Warszawie to ceny mogą być nawet o kilkadziesiąt złotych wyższe niż np. w przypadku małego, podmiejskiego miasteczka. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż gabaryty kontenera również mają wpływ na cenę najmu. Im większy będzie pojemnik tym cena będzie wzrastać – jednak nie tylko za wynajem, ale także za jego transport, ponieważ ze względu na większe wymiary oraz wagę, musi być on przewożony przez specjalistyczne samochody ciężarowe.

Dla kogo przeznaczone są kontenery na wynajem?

Oferta firm posiadających na swoich stanach kontenery na gruz oraz inne odpady skierowana jest nie tylko do deweloperów, przedsiębiorców budowlanych i zarządców osiedli mieszkalnych, ale także osób prywatnych, które np. przeprowadzają prace budowlane lub remontowe na własnej posesji. Wywóz gruzu jest bardzo ważny, ponieważ jest materiałem ciężkim i utrudniającym wykonywanie wielu czynności.

Obecnie oferty dotyczące wynajmu kontenerów oraz ich wywozu pozwalają na dostosowanie usługi bezpośrednio pod wymogi klienta, tak aby zminimalizować cenę oraz czas najmu, potrzebnego do zapełnienia pojemnika odpadami. Należy także nadmienić, że do kontenerów przeznaczonych na gruz nie powinno wyrzucać się innych śmieci zmieszanych, ponieważ spowoduje to brak możliwości łatwego przetwórstwa gruzu.

Jeżeli na danej posesji znajdują się różne typy odpadów to warto zastanowić się nad wypożyczeniem kilku kontenerów o różnym przeznaczeniu.

wynajem kontenera

Czy wynajem kontenera to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie jest to idealne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych jak i firm budowlanych, które wytwarzają spore ilości gruzu i innych odpadów budowlanych. Rosnąca popularność tego typu usług wynika ze względu na atrakcyjną cenę usługi oraz możliwość przyśpieszenia wykonywanych prac na terenie budowy. Wybierając profesjonalną firmę wynajmującą kontenery oraz zajmującą się ich wywozem można liczyć na szybkie wykonanie usługi z zachowaniem ustalonych wcześniej terminów.

Podjęcie decyzji o wynajmie specjalistycznego kontenera na gruz pozwala w znacznym stopniu zredukować koszty pozbycia się odpadów oraz przyśpieszyć cały ten proces. Decydując się na samodzielne wykonanie tego typu działań można narazić się na spore, dodatkowe koszty, dlatego to rozwiązanie zdecydowanie nie jest polecane. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy recyklingowej i wywozowej daje pewność, że zalegający gruz zostanie przetransportowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz przepisów prawnych obowiązujących w tym zakresie.

Podsumowując wszystkie powyższe informacje można stwierdzić bez wahania, że wypożyczenie kontenera na gruz, umożliwiający jego łatwy wywóz to znaczna oszczędność czasu oraz pieniędzy zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorców (źródło: produktprzemyśłowy.pl). Czas, który zostaje zaoszczędzony dzięki firmie transportowej można spożytkować w celu wykonywania wielu innych czynności budowlanych w czasie, kiedy kontener z gruzem jest stale napełniany przez pracowników oraz oczekuje na odbiór przez usługodawcę.