Oświetlenie LED w przemyśle

Data publikacji: 29 grudnia 2017

Lampy LED, w ostatnich latach, są wykorzystywane na potęgę, nie tylko w mieszkaniach i w biurach. Miejsca, w których oświetlenie LED jest szczególnie przydatne, to szeroko pojęty przemysł. Najwyższej jakości lampy i oświetlenie LED, powinno znaleźć się w miejscach takich jak:

  • Hale przemysłowe,
  • Zakłady produkcyjne,
  • Magazyny,
  • Fabryki.

Gałęzie przemysłu a technologia oświetlenia LED

Przemysł posiada wiele gałęzi – w każdej z nich, produkcja jest najważniejszym etapem. Składanie maszyn, magazynowanie części i surowców czy projektowanie różnych pojazdów, to typy prac, które wymagają właściwego oświetlenia. Każdy właściciel zakładu produkcyjnego czy hali, musi zapewnić pracownikom dobrą widoczność. Hale, zakłady i magazyny zazwyczaj mają bardzo wysokie sufity. Z tego względu, lampy LED rozmieszczane są nie tylko na sufitach, lecz na ścianach lub na specjalnych stelażach.
Najbardziej popularnym typem oświetlenia przemysłowego, są szerokie i wielkie panele ledowe. Umieszcza się je na suficie – jeśli sufit jest bardzo wysoki, lampy są podwieszane na mocnych linkach. Zapewnienie jak najlepszej widoczności umożliwia i ułatwia pracę.
Warto dodać, że w wielu halach, znajdują się wysokie i szerokie okna na ścianach i sufitach. Dzięki temu, zapewniona jest bardzo dobra widoczność. Jednak w wielu miejscach, ściany są zabudowane, prze co lampy stanowią jedyne źródło światła.
Co prawda, lampy dostarczają sztucznego źródła światła. Technologia LED jest jednak na tyle dopracowana i nowoczesna, że lampy nie mają negatywnego wpływu zarówno na otoczenie, jak i na pracowników zakładów. Moc i jakość lamp LED zdecydowanie minimalizuje ryzyko zmęczenia. Lampy te nie mają efektu tzw. oślepiania, co zapobiega przemęczeniu naszych oczu. Praca w przemyśle jest szczególnie odpowiedzialna – w każdym miejscu takim jak hala produkcyjna, powinna znaleźć się odpowiednia ilość lamp.

światło na korytarzu

Jeśli interesuje Cię technologia LED w charakterze oświetlenie przemysłowego (do biura lub do hali), serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą http://luxon.pl.

Od czego zależy oświetlenie przemysłowe?

Wybór lamp LED do przemysłowych hal, jest podyktowana polepszeniem warunków pracy. Lepsza widoczność znacznie wpływa na samopoczucie pracowników, co przekłada się na jakość pracy. W każdy miejscu w przemyśle należy dobrać odpowiedni typ lamp LED. Ilość lamp jest zależna od wielkości hali i od tego, czy są w niej szerokie i duże okna. Dodatkowo, liczy się wysokość sufitów. Jeśli sufit jest oddalony od podłoża o więcej niż kilkanaście metrów, należy zastosować dodatkowe oświetlenie ścienne.
Poza tym, oświetlenie przemysłowe musi być szczególnie mocne. Lampy, jakie są montowane w halach i magazynach, mają najwyższą moc, a ich typ to często wielkie kwadratowe panele umieszczane na sufitach.
Koszt, jaki poniesie firma w związku z zapewnieniem oświetlenia, nie będzie przekraczał budżetu. Lampy LED są dostępne w przystępnych cenach. Nie warto też oszczędzać na oświetleniu – im lepsze lampy, tym lepsza będzie jakość pracy.