Osłony akustyczne w sektorze przemysłowym

Data publikacji: 22 July 2019

Aby zadbać o komfort swoich pracowników, warto zdecydować się na wykorzystanie specjalnych osłon akustycznych, które doskonale sprawdzają się jako ograniczenie rozchodzenia się dźwięku.

Praca w przemyśle bardzo często jest niezwykle wymagająca i obciążająca dla organizmu. Wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale również obciąża słuch czy wzrok ze względu na brak naturalnego oświetlenia i na duży hałas spowodowany nie tylko maszynami, przy których dana osoba aktualnie pracuje, ale również dźwiękami dochodzącymi z innych pomieszczeń oraz dalszych części hali produkcyjnej.

Na czym dokładnie polega ich funkcjonalność i gdzie warto je zastosować? Dowiedz się więcej na temat osłon akustycznych z poniższego artykułu.

izolacje akustyczne

Nowoczesne osłony akustyczne

Osłony akustyczne to specjalne bariery i ekrany, których zadaniem jest pochłanianie lub izolowanie dźwięków, aby nie dochodziły one do sąsiednich pomieszczeń oraz aby nie rozchodziły się po dużej przestrzeni, na przykład na hali produkcyjnej. Według specjalistów z firmy Longar, ich funkcjonalność zależy przede wszystkim od tego, z jakich materiałów zostały one wykonane. Tego typu produkty mogą być wykonane ze specjalnej pianki lub tworzywa sztucznego o odpowiedniej strukturze, a także z tkanin i materiałów o różnej gęstości. Szeroki wybór rozmaitych produktów tego typu umożliwia idealne dopasowanie osłon akustycznych do konkretnych warunków panujących w firmie lub w wybranym miejscu hali produkcyjnej.

Nowoczesne okładziny oraz bariery akustyczne zapewniają wysoki komfort pracy oraz sprawiają, że pracownicy są mniej narażeni na potencjalne uszkodzenia słuchu spowodowane zbyt wysokim natężeniem stałego hałasu w trakcie pracy. Tego typu osłony są o wiele bezpieczniejsze niż klasyczne słuchawki wyciszające, ponieważ umożliwiają swobodne porozumiewanie się pracowników między sobą oraz z kierownikiem.

Zastosowanie osłon akustycznych jest niezwykle szerokie. Są to specjalne konstrukcje wyciszające, które mogą pochłaniać dźwięk lub zapobiegać się jego przedostawaniu do wewnątrz danego pomieszczenia, aby utrzymać w nim ciszę na odpowiednim poziomie. Tego typu konstrukcje świetnie sprawdzą się na naprawdę głośnych halach produkcyjnych, gdzie mogą oddzielać poszczególne fazy produkcji od siebie, aby odizolować dźwięki wydawane przez różne maszyny. Taki zabieg sprawi, że ogólne uczucie hałasu w pomieszczeniu będzie o wiele mniejsze, a pracownicy będą czuli się bardziej komfortowo.

wyciszanie pomieszczeń

Nowoczesne osłony akustyczne pozwalają znacznie obniżyć ryzyko zanieczyszczenia hałasem.

Osłony akustyczne mogą również przydać się przy wyciszaniu pomieszczeń socjalnych oraz biurowych, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie hali produkcyjnej, na której panuje duży hałas. Aby pracownicy administracyjny, działu zarządzania zasobami ludzkimi lub finansowego, obsługi klienta czy sprzedaży mogli komfortowo wykonywać swoje obowiązki, ważne jest, aby mieli do tego odpowiednie warunki. Jednym z wymogów jest odpowiednie wyciszenie akustyczne, w czym na pewno pomogą specjalne osłony.

Postaw na najwyższej jakości usługi świadczone przez profesjonalistów

Dbanie o odpowiedni poziom hałasu w sektorze przemysłowym jest uregulowane przez rozmaite normy i przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego właśnie, aby nie ryzykować, że podczas kontroli coś pójdzie nie tak, warto zdecydować się na osłony akustyczne od sprawdzonego producenta z doświadczeniem. Nowoczesne produkty wyciszające pomieszczenia oraz pochłaniające dźwięki na halach produkcyjnych na pewno znacznie poprawią komfort pracy Twoich podwładnych, a co za tym idzie, mogą przyczynić się do poprawy ich wydajności podczas wykonywania zadań.

Jeśli zaufasz w tej kwestii specjalistom z doświadczeniem w tej branży, to możesz mieć pewność, że osłony akustyczne zostaną odpowiednio dopasowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu na pewno spełnią one Twoje oczekiwania oraz będą zgodne z obowiązującymi normami i standardami. Dodatkowo pozytywnie wpłyną na komfort oraz dobre samopoczucie Twoich pracowników.