Na czym polega nawilżanie powietrza?

Data publikacji: 11 September 2017

W jaki sposób odbywa się nawilżanie powietrza i w jakim celu się stosuje ten proceder? Na te pytania najlepiej odpowiedzieć, odnosząc się do konkretnych rodzajów i sposobów nawilżania powietrza. Czym w ogóle jest nawilżanie powietrza i na czym polega – otóż, ten proceder odbywa się w wielu różnych miejscach na całym globie. Biura, hale produkcyjne, fabryki, zakłady lub domy mieszkalne – we wszystkich tych miejscach możliwe jest zamontowanie odpowiedniego systemu nawilżania powietrza. Celem tego procesu jest oczyszczenie powietrza z toksyn i bakterii. Często, nawilżacze powietrza mają również za zadanie pomóc nam pozbyć się much czy komarów. Istotne jest, by zadbać o właściwy poziom wilgotności w każdym miejscu, zwłaszcza w miejscach pracy. W zimie oraz w okresie letnim, temperatury wahają się, dlatego zadaniem właściciela fabryki lub biura jest dobranie odpowiednich urządzeń.

Czym jest system nawilżania powietrza?

Są to specjalistyczne urządzenia, przystosowane do każdych warunków. Nawilżanie powietrza w ostatnich czasach stanowi priorytetową czynność, która należy do zadań właściciela danej firmy, biura lub sklepu. Systemy zapewniają nam bezpieczeństwo i regulują wilgotność powietrza. najpopularniejsze systemy nawilżania powietrza dzielą się na wysoko i niskociśnieniowe, ewaporacyjne, ultradźwiękowe, parowe oraz nawilżanie sprzężonym powietrzem.

Przemysłowe nawilżanie powietrza – w przemyśle, nawilżanie powietrza jest koniecznością. Opary, jakie mogą wydzielać się w halach produkcyjnych lub w fabrykach, są niezwykle szkodliwe. Jednak odpowiedni system i dobór nawilżaczy powietrza sprawi, że pracownicy hal nie będą w żaden sposób narażeni na ewentualne problemy zdrowotne. Ogólnie, nawilżacze powietrza mają za cel utrzymanie wilgotności na odpowiednim poziomie. Dodatkowo, urządzenia te dzielą się na wiele rodzajów (nawilżacze parowe, ewaporacyjne, wysoko i niskociśnieniowe…). Przemysłowe nawilżanie powietrza
Przemysłowe uzdatnianie wody – woda wykorzystywana w przemyśle, jest stosowana do produkcji. Musi być ona zupełnie czysta i wolna od zanieczyszczeń. W tym celu przeprowadzany jest proces zwany uzdatnianiem wody. Polega on na oczyszczaniu wody i niwelowania zanieczyszczeń.
Stacja zmiękczania wody –

stacja zmiękczania wody cena

 

Chłodzenie mgłą wodną – jest to najbardziej znany proces nawilżania powietrza. Chłodzenie mgłą wodną pozwala na ciągłe regulowanie wilgotności powietrza. jest to proces istotny, zwłaszcza w okresie letnim. W przemyśle, proces ten wykorzystuje się po to, by w halach i zakładach produkcyjnych, maszyny nie przegrzewały się. Ten typ regulacji wilgotności powietrza znacznie wpływa na stan zdrowa pracowników takich miejsc. Prace wykonywane w niezwykle wysokiej temperaturze, szybko męczą i przyczyniają się do pogorszenia się stanu zdrowia niejednego człowieka. Chłodzenie mgłą wodną zatem, jest odpowiednim systemem nawilżania powietrza w przemyśle. Wszelkie urządzenia służące do tego procederu, zamieszczane są możliwie najwyżej – na sufitach, bezpośrednio nad maszynami i miejscami pracy oraz na ścianach. Wydzielana chłodna mgła swobodnie opada na dół. Dzięki temu, wszystkie miejsca są bezpieczne – zastosowanie takich urządzeń zapobiega powstawaniu pożarów, wybuchów itp.

Stacja zmiękczania wody – jest to urządzenie dzięki któremu istnieje możliwość, by bezpiecznie móc pozbyć się nadmiaru kamienia i żelaza z wody. Twarda woda, bogata w żelazo, wapń i magnez, powoduje szybkie powstawanie kamienia w prysznicach, wannach i zlewach. Dodatkowo, twarda woda niekorzystnie wpływa na naszą skórę i włosy. Dlatego w tym celu stosuje się stacje zmiękczania wody. Dziś może ją zakupić każdy – jej cena nie zawsze jest wysoka. Np., ceny zaczynają się od 300 złotych. Często można spotkać specjalne stacje zmiękczania wody, stosowane w budynkach i na osiedlach – ich cena może nas wynieść parę tysięcy.