Szrot – czy warto kupić tam części do auta?

Data publikacji: 29 January 2018

Każdy kierowca, mniej lub bardziej, dba o swoje auto. Dla niektórych jest to wręcz hobby, coś, co niweluje stres i sprawia przyjemność. Jest też dość kosztowne, ale właściwie każde hobby jest kosztowne. W przypadku samochodu jest również bardzo ważne. Własny pojazd daje dużą wygodę i komfort podróżowania.

Mimo nawet najlepszych starań może dojść do awarii samochodu i konieczności wymiany części. Chcemy by były najlepszej, jakość i oczywiście oryginalne. Nowe elementy to jednak również spora cena. Na szczęście jest dobry sposób na zaoszczędzenie. Jest nim autoszrot!

Używane części nie znaczy gorsze

Możemy oczywiście zastanawiać się czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie. Czy używane części nie odmówią posłuszeństwa zbyt szybko? Otóż nie, bowiem każda część przeznaczona do sprzedaży przechodzi szczegółową kontrolę.

Może być tak, że w aucie przed kasacją zamontowano całkiem nowe sprzęty. Plusem jest też fakt, że w autoszrocie możemy znaleźć niemal wszystko, co będzie nam potrzebne.

Zakupu możemy dokonać osobiście na miejscu, wybierać i przebierać w ofercie. Jeżeli nie mamy na to czasu jest też inny sposób. Wiele szrotów prowadzi sprzedaż wysyłkową za pomocą własnych stron internetowych, daje nam to możliwość porównywania cen w różnych punktach. W ten sposób będziemy w stanie jeszcze więcej zaoszczędzić.

Warto też wspomnieć, że autoszrosamochod-na-zlomt to nie tylko sprzedaż części do samochodów. Wiele takich firm oferuje też dodatkowe usługi. Najważniejszą jest skup niesprawnych aut, złomowanie i kasacja. Jeżeli mamy problem ze sprzedażą takiego pojazdu, lub po prostu nie wiemy jak się do tego zabrać, skup to opcja dla nas. Możemy dostarczyć auto na własną rękę, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości pracownicy szrotu przyjadą do nas z własnym transportem. Stawki za takie auta są z góry ustalone, lecz istnieje też możliwość negocjacji w specjalnych przypadkach.

Kolejną ważną opcją, z jakiej możemy skorzystać jest wulkanizacja opon, jeżeli wykryliśmy, jakiej uszkodzenia. Zakupić można również używane ogumienie w dobrym stanie, lub dobre felgi.

Tańsze hobby

Jeżeli nasze auto szwankuje i potrzebna jest wymiana części, mamy problem. Nowe elementy są dość drogie, szczególnie w nowszych modelach aut. Jeżeli chodzi o starsze to dostępność może stanowić kłopot. Te bolączki rozwiążemy udając się do autoszrotu. Znajdziemy tam całą masę części do niemal każdego modelu auta oraz rocznika. Ceny są przystępne a jakość wysoka. Używane elementy wcale nie muszą ustępować długością działania nowym częścią.